https://traffic.naviexpert.pl/remonty/kielce/

W dzisiejszych czasach możemy wybierać sposoby nawigacji, które będą dla nas optymalne. Dawniej nie było w ogóle takiej możliwości. Nawigatorzy mieli do dyspozycji kilka mniej lub bardziej złożonych przyrządów oraz niebo, które za ich pomocą musieli badać. Współcześnie chyba już tylko pasjonaci zdecydowaliby się takie rozwiązanie, a to dlatego, że jest dla niego wiele sensowniejszych alternatyw.
Oczywiście, wśród współczesnych sposobów nawigowania na pierwszym miejscu należałoby wymienić popularne GPS-y. Są one w powszechnym użyciu i z każdym rokiem zyskują na popularności, a także na atrakcyjności, ponieważ są stale udoskonalane. Zdaje się, że w zdecydowanej większości przypadków, podczas wybierania sposobu nawigacji, powinniśmy zdecydować się właśnie na GPS.

W jakich sytuacjach wybrać alternatywę? A chociażby podczas podróżowania łodziami podwodnymi. Pod powierzchnię wody sygnały z satelity nie docierają, co sprawia, że trzeba posiłkować się wtedy innymi urządzeniami, takimi jak ultrasonografy. Kiedy mamy wpłynąć do portu, w którym panuje duży ruch, to GPS dobrze jest zastąpić pilotem, czyli nawigatorem dobrze znającym to miejsce i jego specyfikę. Taki pilot przyda się również kierowcy rajdowemu podczas wyścigu. Przykłady można mnożyć, jednak już w tej chwili widać, że – mówiąc metaforycznie – nawigacja niejedno ma imię.