https://traffic.naviexpert.pl/remonty/siedlce/ mapa

Systemy nawigacji satelitarnej w dzisiejszym świecie odgrywają bardzo istotną rolę. Korzystają z nich niemal wszyscy: wojsko, inne służby mundurowe, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. GPS każdy z nas może mieć nawet w telefonie komórkowym, jeśli tylko postara się o odpowiednią aplikację, a tego typu aplikacje są powszechnie dostępne. Oprócz GPS-ów są jednak również inne sposoby nawigacji i warto powiedzieć o nich kilka słów.

W dawnych czasach nawigacja odbywała się na podstawie obserwacji ciał niebieskich i oczywiście tę metodę można stosować również współcześnie, chociaż oczywiście jest to mało praktyczne i przydaje się chyba tylko w sytuacjach awaryjnych.

Współcześnie stosuje się czasem również nawigację radiową czy też pilotową. O tej pierwszej chyba nie ma potrzeby się rozwodzić. Warto natomiast powiedzieć, że w nawigacji pilotowej kluczową rolę odgrywa nie maszyna, a człowiek, czyli pilot.

Jego zadaniem może być na przykład bezpieczne wprowadzenie statku do portu czy też wspieranie kierowcy rajdowego podczas wyścigu. Chyba najciekawszą formą nawigacji jest ta stosowana w łodziach podwodnych. Tam wykorzystuje się ultrasonografy, które działają podobnie, jak mechanizmy wypracowane przez nietoperze czy też delfiny. Metaforycznie rzecz ujmując, nawigacja może mieć różne oblicza.

t mobile