A moje miasto to Białystok remonty też w nim są obecne t mobile

W dzisiejszych czasach zdecydowanie najpopularniejszym sposobem nawigacji jest korzystanie z powszechnie dostępnych systemów GPS. Tego typu aplikacje można nawet zainstalować na telefonie komórkowym, co jest naprawdę użyteczne, ponieważ pozwala na sprawne odnajdywanie drogi z nieznanym terenie i minimalizuje ryzyko zgubienia się. Systemy nawigacji satelitarnej znajdziemy także w samochodach i na łodziach.

Ich popularność nie oznacza jednak, że w każdym miejscu i o każdym czasie są optymalnym rozwiązaniem. Są również alternatywne sposoby nawigacji.

W przypadku GPS-ów rolę nawigatora przejmuje urządzenie. Są jednak sytuacje, w których to człowiek lepiej sprawdzi się w tej roli. Dzieje się tak na przykład podczas rajdów samochodowych, gdzie każdy kierowca ma swojego pilota.

Osoba taka dobrze sprawdza się również w nawigacji wodnej: na akwenach, na których panuje duży ruch lub też przy wejściach do zatłoczonych portów. W takich sytuacjach człowiek wygrywa z maszyną, chociaż oczywiście za każdym razem ma on pewne akcesoria nawigacyjne, które ułatwiają mu pracę.

Tak naprawdę, w dzisiejszych czasach można również nawigować za pomocą gwiazd, jednak mało komu chce się podejmować takie próby. Jeśli tylko posiada się inną alternatywę, to nie ma to większego sensu. Nawigacja jest dość szerokim pojęciem i nie ogranicza się wyłącznie do korzystania z systemów GPS.