Elbląg remonty mapa

W dzisiejszych czasach znaczący procent kierowców korzysta z urządzeń nawigacyjnych, którymi są systemy nawigacji satelitarnej. Tego typu sprzęt jest również często używany przez pieszych, a wynika to z faktu, że w dzisiejszych czasach GPS można mieć nawet w telefonie komórkowym. Poza tym, nawigacja satelitarna przydaje się rowerzystom czy też żeglarzom. Niektórym osobom może się wydawać, że w dzisiejszych czasach nie ma żadnych sensownych alternatyw dla GPS-u, ale nie jest to do końca prawda.

GPS-y są oczywiście najbardziej rozpowszechnionymi urządzeniami do nawigacji, ale nie jedynymi. W niektórych momentach po prostu nie da się z nich korzystać lub też są one mało przydatne. Kiedy się tak dzieje? A chociażby podczas rajdów samochodowych, gdzie w rolę GPS-u wciela się pilot, który oczywiście ma do dyspozycji różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Bez niego sprawne poruszanie się w terenie nie byłoby jednak możliwe.

Również na łodziach podwodnych będących w zanurzeniu wykorzystywane są alternatywne metody nawigacyjne. W takich warunkach używa się ultrasonografów, czyli bardzo skomplikowanych urządzeń nawigacyjnych, które mają podobną metodę działania, jak techniki wypracowane przez delfiny czy też nietoperze. Przykłady można mnożyć, ponieważ GPS nie jest idealnym urządzeniem nawigacyjnym i nie zawsze można oraz opłaca się go stosować.